שאלות נפוצות

לקראת קניה של תכשיט מתעוררות שאלות שונות. קבלו מענה לשאלה שלכם, בשביל שתצליחו לבחור את התכשיט המתאים ביותר בעבורכם!

 

שאלות נוספות? פנו אלינו! JACOB DIAMONDS  כאן לשירותכם בשביל לענות לכם על כל שאלה הקשורה ליהלומים ולתכשיטים.

שאלות על התכשיטים שלנו

מהי איכות היהלומים של ג'ייקוב יהלומים?

המכרות מהם אנו קונים יהלומים מדורגים באופן קבוע כמכרות בהם נמצאים כמה מן היהלומים האיכותיים ביותר בעולם. עם זאת, כאשר מדובר ביהלום ספציפי, איכות היהלום נמדדת על פי מס' מאפיינים הכוללים משקל, חיתוך, צבע וניקיון. כל היהלומים של ג'ייקוב יהלומים עוברים הערכה עצמאית במיטב המעבדות הגמולוגיות על מנת להבטיח את איכות מאפייניהם. בנוסף, מכיוון שאנו מפקחים על כל התהליך מהכרייה ועד הלקוח הסופי אנו יכולים לוודא כי לא נעשה ביהלומים שום טיפול או שינוי. רבים מלקוחותינו מוצאים גם כי איכות יהלומינו משובחת אף יותר מסיבה נוספת: יופיו של היהלום גדל על ידי הידיעה שמקורו טהור מכל פעילות בלתי מוסרית.

האם אוכל לראות את התכשיט בעצמי?

נכון להיום יש לנו חדר תצוגה הנמצא בבורסת היהלומים וניתן לבקר בתיאום מראש. אנא צרו אתנו קשר ב-058.444.55.99 על מנת לקבוע פגישה. על אף שאין לנו חנויות במקומות אחרים, אנו מתמחים בעבודה עם לקוחות מרחוק ונטלנו חלק באלפי מסיבות אירוסין וחתונות בכל רחבי העולם.

ראיתי תכשיט שאהבתי האתר האינטרנט שלכם, האם ניתן לעשות בו שינויים קטנים עבורי?

רבים מהפריטים שלנו נעשים על פי הזמנה, דבר המאפשר לנו להתאים את הפריט לטעמכם האישי. למשל, ניתן לשנות את צורת האבן המרכזית, הגימור, סוג המתכת ואת אבני החן הנלוות. צרו אתנו קשר בטלפון 058.444.55.99 על מנת לשמוע על כל השינויים וההתאמות שניתן לעשות.

האם אני יכול לרכוש תכשיט מבלי לקנות יהלום?

איננו מוכרים או מייצרים תכשיטים מוכנים לשיבוץ אלא אם הלקוח רוכש גם אבן חן מרכזית של ג'ייקוב יהלומים. התכשיטים שלנו מיוצרים באופן מיוחד וכל אחד מהם מותאם באופן מיוחד לאבן חן מרכזית מסוימת על מנת להבטיח את איכות המוצר הסופי. מסיבה זו איננו מספקים תכשיטים לפני שיבוץ. אנא צרו אתנו קשר על מנת שנעזור לכם לבחור אבן חן מרכזית לתכשיט של ג'ייקוב יהלומים.

האם אתם מציעים תכשיטים העשויים ממתכות אלטרנטיביות כגון זהב ורוד ופלטיניום?

כן. ג'ייקוב יהלומים גאים להציע תכשיטים העשויים מזהב לבן 18 קראט, זהב ורוד 14 קראט וזהב צהוב 18 קראט כאפשרות הסטנדרטית לרוב סוגי התכשיטים. אנו מציעים גם זהב לבן 14 קראט, זהב צהוב 14 קראט ופלדיום עבור מספר עיצובים ותכשיטים. ניתן לבחור מתכות מותאמות אישית כגון, רודיום שחור, סגסוגת של זהב לבן 18 קראט ופלדיום, זהב לבן 18 קראט עבור רבים מעיצובי הטבעות שלנו. למידע נוסף על אפשרויות אלו אנא צרו אתנו קשר.

האם כל הטבעות שלכם, העשויות זהב לבן 18 קראט, הינן מצופות רודיום?

כן, כל הטבעות העשויות זהב לבן 18 קראט מצופות רודיום על מנת להעניק להן את הברק הלבן. אם הנכם מעדיפים את הגוון הרך והחם יותר של זהב לבן 18 קראט שאינו מצופה רודיום, אנא הודיעו לנו על כך בעת ביצוע ההזמנה על מנת שנוכל לבצע את השינוי הנדרש.

האם תוכלו לסייע לי בעיצוב תכשיט המותאם לי באופן אישי?

אנו בג'ייקוב יהלומים מתמחים בתכשיטים מעוצבים אישית ואנו יכולים ליצור כל תכשיט בכל עיצוב שתרצו. לפרטים נוספים אנא בקרו בדף תכשיטים בעצוב אישי, שם תוכלו להעלות תמונה הממחישה את התכשיט אשר בו אתם מעוניינים או צרו אתנו קשר.

האם אני יכול לשדרג יהלום שרכשתי בג'ייקוב יהלומים?

אנו בג'ייקוב יהלומים גאים להציג שירות שדרוג יהלומים חינם לכל החיים!

מדוע ג'ייקוב יהלומים שונים מחברות אחרות הטוענות שיהלומיהן אינם יהלומי דמים?

האישור שיהלום אינו יהלום דמים מבטיח כי כריית היהלום והסחר בו אינם מתבצעים על ידי ארגוני לוחמים באזורי עימות ומלחמות אזרחים ואינם מממנים אותם. אך תהליכי הכרייה והסחר ביהלומים רבים, שמחינה טכנית אינם יהלומי דמים, מוכתמים על ידי עינויים, אונס, אלימות ורצח המתבצעים על ידי שלטונות עריצים ומדכאים. יהלום שבתהליך ייצורו נעשו עוולות כגון ניצול ילדים, עבדות בכפייה, שכר נמוך באופן מחפיר, תנאי עבודה מסוכנים, שחיתות והרס סביבתי עדיין יכול  לקבל תווית של יהלום שאיננו יהלום דמים. אנו בג'ייקוב יהלומים לא מסתפקים ביהלומים שאינם יהלומי דמים אלא אנו מציעים יהלומים שבתהליך ייצורם לא נעשו שום עוולות מוסריות. למעשה, אנו מבטיחים כי תהליכי הכרייה והייצור של היהלומים שלנו תואמים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של תנאי עבודה ושמירה על איכות הסביבה. אין אף סוחר תכשיטים המציע הבטחה דומה.

שאלות כלליות

אלו אמצעי תשלום אתם מקבלים?

ניתן לשלם בעזרת כל כרטיסי האשראי הנפוצים וגם לחלק לתשלומים (עד 12 תשלומים), העברה בנקאית, תשלומים עם קרדיט ו-PayPal.

האם תוכלו לסייע לי בשמירה על טבעת האירוסין כהפתעה?

אנו מבינים כי תכשיטי יהלומים ניתנים בדרך כלל בהפתעה כגון בהצעת נישואין. אנא הודע לנו כיצד אנו יכולים לסייע על מנת לשמור על ההפתעה. ניתן לבצע סידורים מיוחדים בתיאום בטלפון 058.444.55.99

האם אתם מציעים תעודת הערכה לצרכי ביטוח עבור כל רכישה?

הרכישה כוללת תעודת הערכה לצרכי ביטוח עבור כל טבעות האירוסין והנישואין שלא עברו שום שינוי, ולכל התליונים והעגילים. תעודת הערכה לצרכי ביטוח עבור פריטים אחרים תינתן על פי דרישה. אנא שימו לב כי הערכה לצרכי ביטוח אינה נכללת בעת החלפת אלא רק על פי דרישה.

האם אתם מציעים שרותי ביטוח?

אנו ממליצים בחום לבטח תכשיטים שנקנו בג'ייקוב יהלומים על מנת לבטח את עצמכם כנגד הבלתי צפוי. נכון להיום איננו מציעים שרותי ביטוח.

האם תוכלו להתגמש במחירים?

אנו נותנים ערך מצוין לכסף שלכם בכך שאנו מציעים יהלומים שתהליכי כרייתם והמסחר בהם אינם פוגעים בזכויות אדם או בסביבה, וזאת במחירים הנמוכים ביותר האפשריים. בדרך כלל במחירים הנמוכים אפילו יותר ממחירי תכשיטים סטנדרטיים של קמעונאים אחרים. לכן איננו יכולים להציע הנחות נוספות.

שאלות נפוצות על יהלומים

מהם יהלומי דמים?

יהלומי דמים, על פי ההגדרה הרווחת ביותר, הם יהלומים המשמשים קבוצות מורדים למימון מלחמות אזרחים. עם זאת, מלבד מלחמות אזרחים, ענף כריית היהלומים של היום קשור למספר הפרות חמורות של זכויות אדם. כולל אלימות המופעלת על ידי השלטונות, ניצול ילדים, יצירת עוני קיצוני והרס סביבתי. אנו בג'ייקוב יהלומים מאמינים כי על תעשיית היהלומים לתת את הדעת ולטפל בבעיות אלו.

האם יהלומים שמקורם אינו מעורב בבעיות מוסריות יקרים יותר?

שיטות בחירת הספקים הקפדניות שלנו אינן מובילות למחירים גבוהים יותר. מכרות היהלומים מהם אנו רוכשים אינם גובים תשלומים נוספים מהסיבה הפשוטה שהם מתייחסים בכבוד לאדם ולסביבה. כך גם מכרות בהם קיימים תנאי עבדות מחפירים כגון ניצול ילדים אינם מוכרים יהלומים במחירים זולים יותר. שוק היהלומים הינו גלובלי. אנו בג'ייקוב יהלומים מציעים את הערך הטוב ביותר לכסף שלכם מכיוון שאנו מציעים יהלומים שתהליכי כרייתם והמסחר בהם אינו נוגד את המצפון החברתי שלכם, וזאת במחירים הנמוכים ביותר.

כיצד אנו בג'ייקוב יהלומים מבטיחים כי היהלומים באים ממקור שאינו מעורב בבעיות מוסריות?

אנו מתחילים בכך שאנו בוחרים בקפידה את הארצות והמכרות מהם אנו רוכשים יהלומים. לאחר מכן אנו מפקחים על תהליכי החיתוך, הניקיון והשינוע של היהלומים על מנת לוודא כי שרשרת האספקה שלנו אינה מוכתמת על ידי יהלומים להם עבר של אלימות או שחיתות. קמעונאים רבים מפיצים טענות מעורפלות על כך שהיהלומים שלהם באים ממקור שאינו מעורב בבעיות מוסריות. עם זאת, מעט מאוד קמעונאים משקיעים את הזמן הדרוש על מנת להבין את שרשרת האספקה שלהם ומוודאים כי התהליך כולו, מהכרייה ועד ללקוח הסופי, נקי מבעיות כאלו.

מהו תהליך קימברלי? האם הוא מבטיח שהיהלומים מגיעים ממקור שאינו מעורב בפעולות שאינן מוסריות?

תהליך קימברלי נוצר ב-2003 על מנת לנתק את הקשר שבין המסחר ביהלומים ושפיכות דמים. למרבה הצער, תהליך קימברלי מפקח רק על יהלומי דמים – כלומר, יהלומים שכרייתם והמסחר בהם מממן מלחמות אזרחים עקובות מדם. התהליך אינו מטפל בבעיות של אלימות והפרת זכויות אדם הקשורות לכריית יהלומים כיום, בעיות כגון עינויים, אונס, הוצאות להורג ללא משפט, שחיתות, ניצול ילדים ועבדות בכפיה. תהליך קימברלי אף מטעה את הלקוחות לחשוב שהיהלומים באים ממקור שאינו קשור לפעולות שאינן מוסריות. למעשה ליהלומים רבים שאינם יהלומי דמים ואף קיבלו אישור מתהליך קימברלי יש היסטוריה טראגית.